IRWŁ do Wojewody Łódzkiego - komisje szacujące szkody w uprawach

W imieniu Zarządu IRWŁ, Prezes IRWŁ Bronisław Węglewski skierował pismo do Wojewody Łódzkiego Doroty Ryl o pilne powołanie komisji szacujących szkody. W związku z wystąpieniem w ostatnich dniach przymrozków na terenie województwa łódzkiego i bardzo dużych stratach w uprawach jagodowych, sadowniczych i rolnych (szczególnie w truskawce, rzepaku, sadach jabłoniowych),
IRWŁ wnosi o pilne powołanie komisji szacujących szkody w uprawach sadowniczych i rolnych spowodowanych przymrozkami wiosennymi.

III /VII  kadencji Posiedzenia Rady Powiatu Skierniewickiego Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego

W dniu 19.04.2024 roku odbyło się kolejne III/VII  kadencji Posiedzenia Rady Powiatu  Skierniewickiego  Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego. Na posiedzenie zaproszono następujące osoby: Mirosława Belinę - Starostę Powiatu Skierniewickiego oraz przedstawicieli jednostek rolniczych powiatu: Piotr Cymerski - Powiatowy Lekarz Weterynarii, Aneta Michalska Foks Zastępca Powiatowego Lekarza Weterynarii, Michał Rutkowski - Kierownik Biura Powiatowego ARiMR w  Skierniewicach.

Na posiedzeniu poruszono następujące tematy:

Posiedzenie Rady Powiatowej IRWŁ Powiatu Radomszczańskiego

W dniu 25.03.2024r odbyło się pierwsze w tym roku posiedzenie Delegatów Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego w Radomsku.

Na zaproszenie naszej Izby przybyli:

- Lek. Wet. Piotr Kunert – Z-ca Powiatowego Lekarza Weterynarii
              w Radomsku

- Dariusz Kołodziejczyk – Kierownik ARiMR w Radomsku

- Marian Kacprzak - Członek Zarządu IRWŁ

Posiedzenie Rady Powiatowej IRWŁ Powiatu Opoczyńskiego

W dniu 12.04.2024 w Starostwie Powiatowym w Opocznie odbyło się posiedzenie Rady Powiatowej Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego Powiatu Opoczyńskiego. Na posiedzeniu był obecny Pan Starosta Marcin Baranowski, Kierownik Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Opocznie Pan Bartosz Milewski i Dyrektor Ośrodka Doradztwa Rolniczego Oddział Piotrków Trybunalski Pan Marian Jurek. Obradom przewodniczył Pan Marian Kacprzak Przewodniczący Rady Powiatowej Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego Powiatu Opoczyńskiego.

Nowe wydanie miesięcznika "W nowej roli"

Szanowni Państwo, przedstawiamy nowe wydanie miesięcznik „W nowej roli”. Tematyka tego wydania jest różnorodna, na pewno każdy z Państwa znajdzie coś dla siebie.

Na stronach 10 i 11 opisujemy mistrzowskie powożenie Pan Dariusza Bajera – mieszkańca Bychlewa, który od 16 lat startuje w zawodach najwyższej rangi, zdobywając puchary i medale w Polsce, Europie i na świata. Początek tej wspaniałej pasji… dała miłość do koni.