III /VII  kadencji Posiedzenia Rady Powiatu Skierniewickiego Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego

W dniu 19.04.2024 roku odbyło się kolejne III/VII  kadencji Posiedzenia Rady Powiatu  Skierniewickiego  Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego. Na posiedzenie zaproszono następujące osoby: Mirosława Belinę - Starostę Powiatu Skierniewickiego oraz przedstawicieli jednostek rolniczych powiatu: Piotr Cymerski - Powiatowy Lekarz Weterynarii, Aneta Michalska Foks Zastępca Powiatowego Lekarza Weterynarii, Michał Rutkowski - Kierownik Biura Powiatowego ARiMR w  Skierniewicach.

Na posiedzeniu poruszono następujące tematy:

Posiedzenie Rady Powiatowej IRWŁ Powiatu Radomszczańskiego

W dniu 25.03.2024r odbyło się pierwsze w tym roku posiedzenie Delegatów Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego w Radomsku.

Na zaproszenie naszej Izby przybyli:

- Lek. Wet. Piotr Kunert – Z-ca Powiatowego Lekarza Weterynarii
              w Radomsku

- Dariusz Kołodziejczyk – Kierownik ARiMR w Radomsku

- Marian Kacprzak - Członek Zarządu IRWŁ

Posiedzenie Rady Powiatowej IRWŁ Powiatu Opoczyńskiego

W dniu 12.04.2024 w Starostwie Powiatowym w Opocznie odbyło się posiedzenie Rady Powiatowej Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego Powiatu Opoczyńskiego. Na posiedzeniu był obecny Pan Starosta Marcin Baranowski, Kierownik Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Opocznie Pan Bartosz Milewski i Dyrektor Ośrodka Doradztwa Rolniczego Oddział Piotrków Trybunalski Pan Marian Jurek. Obradom przewodniczył Pan Marian Kacprzak Przewodniczący Rady Powiatowej Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego Powiatu Opoczyńskiego.

Resort rolnictwa w s. wniosków o udzielenie pomocy finansowej producentowi rolnemu

W odpowiedzi na wniosek Zarządu KRIR dotyczący wniosków o udzielenie wniosków o udzielenie pomocy finansowej producentowi rolnemu, w którego gospodarstwie rolnym powstały szkody w uprawach rolnych spowodowane wystąpieniem w 2023 roku niekorzystnych zjawisk atmosferycznych- Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi przedstawiło stanowisko.