Trzeba wysyłać wnioski pomimo błędu

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie na prośbę MRIRW poinformowało 19 kwietnia 2024 r., że w związku z planowanym zniesieniem od 2024 roku warunku spełnienia normy GAEC 8 w zakresie obowiązku przeznaczenia co najmniej 4% powierzchni gruntów ornych na obszary lub obiekty nieprodukcyjne, w Agencji  Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa trwają prace nad dostosowaniem aplikacji eWniosekPlus do wskazanej zmiany.

Rekompensaty do zbóż - jest projekt rozporządzenia

W związku z zamieszczeniem w RCL 22 kwietnia 2024 r. projektu rozporządzenia Rady Ministrów zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczegółowego zakresu i sposobów realizacji niektórych zadań Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, który bez konsultacji społecznych od razu został skierowany na Stały Komitet Rady Ministrów, Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych przekazał do MRiRW uwagi dotyczące rekompensat dla producentów zbóż.

IRWŁ do Wojewody Łódzkiego - komisje szacujące szkody w uprawach

W imieniu Zarządu IRWŁ, Prezes IRWŁ Bronisław Węglewski skierował pismo do Wojewody Łódzkiego Doroty Ryl o pilne powołanie komisji szacujących szkody. W związku z wystąpieniem w ostatnich dniach przymrozków na terenie województwa łódzkiego i bardzo dużych stratach w uprawach jagodowych, sadowniczych i rolnych (szczególnie w truskawce, rzepaku, sadach jabłoniowych),
IRWŁ wnosi o pilne powołanie komisji szacujących szkody w uprawach sadowniczych i rolnych spowodowanych przymrozkami wiosennymi.

III /VII  kadencji Posiedzenia Rady Powiatu Skierniewickiego Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego

W dniu 19.04.2024 roku odbyło się kolejne III/VII  kadencji Posiedzenia Rady Powiatu  Skierniewickiego  Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego. Na posiedzenie zaproszono następujące osoby: Mirosława Belinę - Starostę Powiatu Skierniewickiego oraz przedstawicieli jednostek rolniczych powiatu: Piotr Cymerski - Powiatowy Lekarz Weterynarii, Aneta Michalska Foks Zastępca Powiatowego Lekarza Weterynarii, Michał Rutkowski - Kierownik Biura Powiatowego ARiMR w  Skierniewicach.

Na posiedzeniu poruszono następujące tematy:

Posiedzenie Rady Powiatowej IRWŁ Powiatu Radomszczańskiego

W dniu 25.03.2024r odbyło się pierwsze w tym roku posiedzenie Delegatów Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego w Radomsku.

Na zaproszenie naszej Izby przybyli:

- Lek. Wet. Piotr Kunert – Z-ca Powiatowego Lekarza Weterynarii
              w Radomsku

- Dariusz Kołodziejczyk – Kierownik ARiMR w Radomsku

- Marian Kacprzak - Członek Zarządu IRWŁ

Posiedzenie Rady Powiatowej IRWŁ Powiatu Opoczyńskiego

W dniu 12.04.2024 w Starostwie Powiatowym w Opocznie odbyło się posiedzenie Rady Powiatowej Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego Powiatu Opoczyńskiego. Na posiedzeniu był obecny Pan Starosta Marcin Baranowski, Kierownik Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Opocznie Pan Bartosz Milewski i Dyrektor Ośrodka Doradztwa Rolniczego Oddział Piotrków Trybunalski Pan Marian Jurek. Obradom przewodniczył Pan Marian Kacprzak Przewodniczący Rady Powiatowej Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego Powiatu Opoczyńskiego.