Konkurs na najlepsze praktyki – KSOW

Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich, w ramach Nordycko-Bałtyckiej współpracy zaprasza do udziału w konkursie na najlepsze praktyki Nordic-Baltic Rural and Maritime Award 2018 w zakresie inicjatyw, projektów lub inwestycji na rzecz rozwoju obszarów wiejskich i obszarów przybrzeżnych. Nominowane mogą być projekty finansowane z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich lub Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego w okresie programowania 2007-2013 oraz 2014-2020.

Projekty należy składać na formularzu do Jednostki Centralnej KSOW do 15 lutego 2018 r.

Zapraszamy do lektury styczniowego numeru "W NOWEJ ROLI"

Szanowni Państwo, Izba Rolnicza Województwa Łódzkiego rozpoczyna 2018 rok podpisaniem umowy na budowę budynku administracyjno- szkoleniowego na działce IRWŁ przy ulicy Beskidzkiej w Łodzi. Mamy nadzieję, że będzie to początek nowego rozdziału w historii Izby, nowych wyzwań, możliwości i doświadczeń, a przede wszystkim ciężkiej pracy.

Komunikat o silnym wietrze

OSTRZEŻENIE nr 1
Ważność: Od 2018-01-18 16:00 do 2018-01-19 08:00
Obszar: województwo łódzkie
Przebieg: Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 45 km/h, z porywami do 90 km/h na północy i do 110 km/h na południu województwa, z południowego zachodu i zachodu. Przy opadach śniegu miejscami zawieje śnieżne.
Zjawiska: Silny wiatr (stopień: 2; prawdopodobieństwo: 90%),
Stopień zagrożenia: 2
Utworzone: 2018-01-17 23:38 przez Biuro Prognoz Meteorologicznych w Poznaniu

Zasady potrącania zaliczek na podatek dochodowy i składek na ubezpieczenie zdrowotne z emerytur i rent rolniczych w 2018 r.

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że - jako płatnik emerytur i rent - zgodnie z art. 34 ust. 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2016 r., poz. 2032 ze zm.), zwanej dalej ustawą, zobowiązana jest do pobierania comiesięcznych zaliczek na podatek dochodowy od wypłacanych świadczeń. Od 1 stycznia 2018 r. zaliczki te ustala się w kwocie równej 18% świadczenia uzyskanego w danym miesiącu minus miesięczna kwota zmniejszająca podatek równa 46,33 zł (ustalona od obowiązującej do końca 2016 r.

Wsparcie rynku owoców

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi informuje, że od 19 stycznia 2018 r. będą obowiązywać nowe przepisy, które umożliwiają producentom rolnym skorzystanie z kolejnego unijnego mechanizmu wsparcia rynku owoców, w związku z kontynuacją wprowadzonego przez władze Federacji Rosyjskiej zakazu przywozu określonych produktów rolnych z państw Unii Europejskiej. Nowe rozporządzenie przewiduje możliwość uzyskania wsparcia finansowego za przeprowadzenie m.in. operacji wycofania z rynku określonych gatunków owoców w terminie do 30 czerwca 2018 r.