XI Powiatowy Konkurs Orki Powiatu Brzezińskiego

Aż 12 uczestników przyciągnął w tym roku XI Konkurs Orki Powiatu Brzezińskiego, który odbył się w Teresinie (gm. Dmosin) w gospodarstwie Eugeniusza i Danuty Supera. W konkursie uczestniczyła jedna przyszła rolniczka 14 – letnia Marta Bartosiewicz oraz rolnicy, którzy przyjechali na miejsce swoimi ciągnikami z podczepionymi pługami obrotowymi lub zagonowymi. Zadanie konkursowe obejmowało wykonanie na wyznaczonej powierzchni orki na głębokości 20 cm.

Komisja oceniała m.in. prostolinijność orki, szerokość i kształt niezaoranego pasa przed ostatnim przejazdem, a także przykrycie resztek pożniwnych.

Dekoracja zwycięzców miała miejsce podczas Dożynek Gminno–Powiatowych w Dmosinie.

W kategorii:

• pług zagonowy - I miejsce zajął Sławomir Młotkowski
  • pług obracalny - I miejsce zajął Łukasz Kobus

Wszyscy uczestnicy Konkursu obdarowani zostali nagrodami od organizatorów i sponsorów, wśród których była między innymi Izba Rolnicza Województwa Łódzkiego oraz Rada Powiatowa Izby Rolniczej Województwa Łodzkiego Powiatu Brzezińskiego.

Leokadia Swaczyna

Specjalista ds. obszarów wiejskich