Posiedzenie Rady Powiatowej Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego w Poddębicach

W dniu 06 czerwca  2018r.   w sali  GS,,Samopomoc Chłopska” w Poddębicach odbyło się XVII w V kadencji Posiedzenie Rady Powiatowej Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego w Poddębicach. Obradom przewodniczyła Ewa Bednarek - Przewodnicząca Rady Powiatowej IRWŁ w Poddębicach, Członek Zarządu IRWŁ. W posiedzeniu uczestniczyli delegaci IRWŁ oraz zaproszeni goście: Małgorzata Średzińska - Główna Księgowa IRWŁ, Piotr Kociołek - Prezes Spółki ,,SAM – ROL’’ Agnieszka Gosławska - Naczelnik Wydziału Rolnictwa i Ochrony Środowiska w Starostwie Powiatowym w Poddębicach, Anna Urbaniak - Kierownik PZDR, Radosław Arkusz – Kierownik ARiMR, Piotr Zdunek – Leśniczy. Na posiedzeniu zostały przekazane bieżące informacje z działalności Spółki ,,Sam – Rol”z działalności Zarządu IRWŁ oraz przyjęcia budżetu na rok 2018. Omówiono dobiegającą końca kampanię przyjmowania ewniosków o płatności obszarowe, zmiany do ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników dotyczące obowiązku zgłaszania pomocnika z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach do ubezpieczeń w KRUS, zmiany w prawie łowieckim, działanie spółek wodnych na terenie powiatu, bieżącą sytuację w rolnictwie.

Iwona Sikorska

Specjalista ds.obszarów wiejskich i obsługi RP IRWŁ w Poddębicach