5 przypadek ptasiej grypy w Łódzkiem, IRWŁ ponownie apeluje do Wojewody o pilne spotkanie

W imieniu Zarządu Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego, Prezes IRWŁ Bornisław Węglewski ponownie zwracił się do Pana Tobiasza  Adama  Bocheńskiego Wojewody Łódzkiego z prośbą o pilne zorganizowanie spotkania instytucji pracujących na rzecz rolnictwa województwa łódzkiego. Tematyka spotkania powinna dotyczyć trudnej sytuacji w rolnictwie, ze szczególnym uwzględnieniem:

- sytuacji na rynku trzody chlewnej, w związku z zagrożeniem wirusem ASF, którego ogniska wykryto na terenie województwa mazowieckiego i ostatnio w województwie świętokrzyskim;

- sytuacji na rynku drobiu w związku z wystąpieniem 4 przypadków wirusa ptasiej grypy w powiecie sieradzkim, łowickim, łódzkim –wschodnim i poddębickim.

Prezes IRWŁ zaznaczył, że sytuacja jest naprawdę trudna o takie spotkanie jest konieczne, pozwoli na wypracowanie wniosków, które ma nadzieję doprowadzą do rozwiązania tego problemu. Termin spotkania pozostawił do dyspozycji Pana Wojewody.

Akutalizacja 28 lutego 2020 roku: 5 przypadek ptasiej grypy w Łódzkiem, w ciągu tygodnia. Rolnicy podejrzewają źródło zakażenia porzez paszę.