Czerwcowe wydanie "W NOWEJ ROLI"

Szanowni Państwo, warto rozmawiać, warto spierać się, ale przede wszystkim warto wyciągać wnioski. Samorząd rolniczy to głos rolników i ten głos można było usłyszeć na VII w V kadencji Walnym Zgromadzeniu Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego. Niezmiernie cieszę się z tak konstruktywnej dyskusji. Wnioski z Walnego Zgromadzenia IRWŁ – głos rolników z województwa łódzkiego - zostały przekazane do Wojewody Łódzkiego i Krajowej Rady Izb Rolniczych celem dalszej realizacji. Mamy nadzieję, że ten głos polskiego, łódzkiego rolnika będzie wysłuchany. O VII w V kadencji Walnym Zgromadzeniu IRWŁ piszemy na stronie 8 i 9.

Zachęcam również Państwa do zapoznania się z artykułem dotyczącym dotacji dla kobiet, który publikujemy na  10 i 11 stronie naszego miesięcznika. W perspektywie finansowej Unii Europejskiej 2014-2020 przewidziano szerokie wsparcie dla kobiet. Zachęcam Panie, zainteresowane rozwojem własnej firmy, podnoszeniem kwalifikacji czy powrotem na rynek pracy do skorzystania z dotacji UE. Więcej informacji na temat możliwego wsparcia można uzyskać na stronie internetowej www.funduszeeuropejskie.gov.pl oraz w punktach informacyjnych Funduszy Europejskich.

Szanowni Państwo to już 20 lat możemy cieszyć się ze Święta Truskawki w Buczku, a jeszcze dłużej z Buczkowskiej Truskawki na naszych stołach. Producenci rolni integrują się i działają razem, i to przynosi oczekiwane efekty. Izba Rolnicza Województwa Łódzkiego promuje wszelkie inicjatywy lokalnych producentów i społeczności. Więcej informacji o atrakcjach jubileuszowego Święta Truskawki można przeczytać na stronie 16. Warto odwiedzić Buczek w weekend 15-17 czerwca 2018 r.

Wszystkiego dobrego!

Bronisław Węglewski