IRWŁ do BUrmistrza Ozorkowa w sprawie umożliwienia sprzedaży produktów rolnych

W związku z rozprzestrzeniającą się epidemią koronawirusa, rząd wprowadził liczne obostrzenia mające na celu zahamowanie epidemii. Dotyczy to także rolników, producentów, którzy mają duży problem ze sprzedażą swoich produktów (m.in. kwiatów, warzyw). Jedną z  możliwości  zbycie produktów jest sprzedaż na rynkach lokalnych. W niektórych miastach te rynki funkcjonują. W związku z tym i  licznymi sygnałami  od rolników,  w imieniu  Zarządu  Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego, Bronisław Węglewski - Prezes IRWŁ zwrócił się do Jacka Sochy - Burmistrza Ozorkowa o podjęcie działań mających na celu umożliwienie sprzedaży rolnikom  na  Targowisku Miejskim w Ozorkowie i możliwości zrobienia zakupów przez lokalne społeczeństwo przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności. Otwarcie Targowiska Miejskiego w Ozorkowie choć  w niewielkim stopniu poprawi itrudną sytuację producentów rolnych. W załączeniu przesłano wniosek Rady Powiatowej IRWŁ w Łęczycy w sprawie zamknięcia targowiska.

Odpowiedź Jacka Sochy - Burmistrza Ozorkowa