Klaster Producentów Żywności Wysokiej Jakości - spotkanie grupy roboczej

W dniu 20 lipca2017r. w siedzibie Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego w Łodzi przy ul. Północnej 27/29 spotkała się grupa robocza Klastra Producentów Żywności Wysokiej Jakości. Głównym celem jaki stawia sobie Klaster na rozpoczęcie działalności to pozyskanie środków w ramach dostępnych projektów na promocje gospodarczą regionu. Zarówno w Strategii  Rozwoju Województwa Łódzkiego jak i w Strategii Innowacji „LORIS” zostało zapisane, że „rolnictwo, przemysł rolno-spożywczy znalazł się wśród 5 działów gospodarki regionu łódzkiego”. Klaster to szansa dla małych producentów rolnych. Rolą Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego jest  pozyskanie tych producentów do Klastra natomiast rola producentów to przystąpienie do Klastra i dobrowolne poddanie się pewnym wymogom jakościowym.