Kwietniowy numer W NOWEJ ROLI

Szanowni Państwo, To wydanie W NOWEJ ROLI jest wyjątkowe z dwóch powodów. Pierwszy to jubileusz 25-lecia istnienia Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” z którym Izba Rolnicza Województwa Łódzkiego współdziała od lat. Muszę zaznaczyć, że bardzo cenimy sobie tę współpracę z Panią Dyrektor Biura Regionalnego TUW „TUW” w Łodzi Anną Bieniawską. Również Izbie bliska jest idea solidarnej, wzajemnej pomocy „jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”, która przyświeca Towarzystwu. Nasi Rolnicy ubezpieczając się na zasadzie wzajemności, mają gwarancję wszelkiej pomocy i rekompensaty poniesionych strat. To, w obliczu trudnej, codziennej pracy na wsi, ważne zabezpieczenie. Gratulując Towarzystwu, głównemu sponsorowi naszego miesięcznika, tak pięknego jubileuszu 25-lecia istnienia, zachęcam Państwa do przeczytania artykułu na ten temat. Po długiej zimie, nadchodzi wreszcie czas odrodzenia przyrody i czas wyjątkowych dla nas wszystkich Świat Wielkanocnych. W świątecznym wydaniu naszego miesięcznika zapraszamy Państwa do lektury rozważań Duszpasterza Rolników Archidiecezji Łódzkiej ks. Jarosława Leśniaka oraz do zapoznania się z inspiracjami na wielkanocne stoły. Pozwólcie Państwo, że korzystając z tego wyjątkowego nastroju jaki towarzyszy nam w trakcie przygotowań, w imieniu Zarządu, Delegatów i Pracowników IRWŁ złożę życzenia dobrych, spokojnych Świąt. Oby to odrodzenie przyrody i świąteczny nastrój było okazją do spotkań w gronie najbliższych i nowego, lepszego otwarcia nas wszystkich na otaczający świat.
Wesołych i pogodnych Świąt!

Bronisław Węglewski

Prezes Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego