Marcowe wydanie "W nowej roli"

Szanowni Państwo, Zapraszam do lektury marcowego wydania miesięcznika W NOWEJ ROLI w którym m.in. będzie można przeczytać o debacie Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego oraz Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, która odbyła się na targach FERMA 2019. Problemy, które zostały na niej poruszone odzwierciedlają zakres spraw, którymi musi zająć się ministerstwo rolnictwa, instytucje okołorolnicze, jak i my sami, rolnicy. Mam nadzieję, że nasze uwagi będą cenną wskazówką dla grup roboczych działających w ramach Porozumienia Rolniczego.

Nawiązując do jednego z problemów, jakim żyją nasi rolnicy i o który była mowa w czasie debaty, zachęcam do przeczytania artykułu prof. Zygmunta Pejsaka na temat: „Bioasekuracja – jedyny sposób ochrony stad świń przed wirusem ASF”, który został wygłoszony również na targach FERMA. Niestety, najczęściej to właśnie my jesteśmy odpowiedzialni za wprowadzenie ASF do stada, dlatego warto pogłębić temat, by zapoznać się ze wskazówkami, które pomogą nam je ochronić.

W tym numerze publikujemy także listę Odmian Zalecanych do Uprawy w Województwie Łódzkim w wygodnej dla Państwa formie. Mam nadzieję, że propozycje wypracowane przez specjalistów pod kierunkiem Pana dra Przemysława Majchrowskiego - Przewodniczącego Łódzkiego Zespołu Porejestrowego Doświadczalnictwa Odmianowego, spotkają się z Państwa zainteresowaniem i zdecydowanie ułatwią wybór najlepszej odmiany.

Wszystkiego dobrego!

Bronisław Węglewski