Październikowe wydanie miesięcznika "W NOWEJ ROLI"

Szanowni Państwo, Gratuluję Panu Wiktorowi Szmulewiczowi ponownego wyboru na Prezesa Krajowej Rady Izb Rolniczych VI kadencji, gratuluję również Członkom Zarządu, a szczególnie Pani Jolancie Nawrockiej - Delegatce Wielkopolskiej Izby Rolniczej - pierwszej kobiecie, która zasiada we władzach Krajowej Rady Izb Rolniczych. Miło mi również poinformować, że w czasie I Walnego Zgromadzenia Krajowej Rady Izb Rolniczych VI kadencji zostałem wybrany na Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej. Gratuluję również pozostałym Członkom Komisji Rewizyjnej oraz Komisji Budżetowej, wybranym na tym posiedzeniu. Liczę na owocną współpracę i dobre działania na rzecz rozwoju obszarów wiejskich i rolnictwa w Polsce. Październik to wyjątkowy miesiąc, ponieważ 15 października przypada Międzynarodowy Dzień Kobiet Wiejskich i to właśnie październik jest miesiącem walki z rakiem piersi. Problematykę tę poruszamy w Temacie numeru. Bardzo dziękuję Pani Minister Józefie Szczurek-Żelazko za kilka słów na temat potrzeby badań profilaktycznych.

Szanowne Panie, w tym wyjątkowym czasie życzę Wam dużo zdrowia, ale przede wszystkim troski o to zdrowie i troski o regularne wykonywanie badań profilaktycznych. Życzę wielu wspaniałych inicjatyw w sferze zawodowej, wielu spełnionych marzeń i wielu radosnych chwil w życiu prywatnym. Uśmiechu i optymizmu na każdy dzień!

Bronisław Węglewski

Prezes Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego