Posiedzenie Rady Powiatowej Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego w Pajęcznie

W dniu 29 czerwca 2018 roku odbyło się drugie w tym roku posiedzenie Rady Powiatowej Izby Rolniczej Województwa łódzkiego w Pajęcznie, które otworzył i prowadził Przewodniczący Rady – Pan Jacek Koziński. W posiedzeniu wzięli udział członkowie Rady Powiatowej IRWŁ w Pajęcznie oraz zaproszeni goście: Pan Robert Miśkiewicz - Kierownik oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w  Pajęcznie i  pan Robert Kasielski– pracownik ARMiR-u.Posiedzenie miało charakter informacyjny. Podczas obrad poruszono następujące tematy:

• Informacja na temat znakowania żywności  – Robert Miśkiewicz, Kierownik oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w  Pajęcznie.
  • Informacja z przebiegu składania E-wniosków na okres 2018 r - Rober Kasielski, pracownik ARiMR w Pajęcznie.

W pierwszej części pan Robert Miśkiewicz przekazał na czym polega znakowanie żywności. Inspektor Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Łodzi przypomina, że zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa wyprodukowane w Polsce ziemniaki mogą być wprowadzane do obrotu, sprzedawane w kraju tylko przez podmioty wpisane do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez wojewódzkiego inspektora właściwego na miejsce zamieszkania lub siedzibę oraz posiadać oznakowania. Następnie Pan Robert Kasielski poinformował członków Rady jak przebiegło składanie e- Wniosków na rok 2018.  E- wniosek nie jest taki trudny jak wydawało się na początku. Było trochę problemów, ale dało się je dosyć szybko rozwiązać. W powiecie Pajęczańskim było złożone 5311 wniosków. Delegaci Rady odnosili się z dużym zainteresowaniem do zagadnień zawartych w porządku obrad. Przewodniczący Rady Powiatowej IRWŁ w Pajęcznie po zakończeniu realizacji porządku obrad i dyskusji dokonał zamknięcia posiedzenia. Podziękował uczestnikom za przybycie i merytoryczny wkład w przeprowadzone obrady.

Iza Potykanowicz

BP IRWŁ w Pajęcznie