Program Rabat Rolniczy otwarty dla członków Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego

Na mocy umowy o współpracy podpisanej pomiędzy Zarządem Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego, spółką SAM-ROL a spółką Rabat Rolniczy  w lutym br., każdy rolnik z województwa łódzkiego otrzymał dostęp do specjalnych ofert wybranych grup produktów. O zasadach korzystania ze specjalnych rabatów oraz samym pomyśle na przedsięwzięcie Program Rabat Rolniczy rozmawiamy z Prezesem spółki, Panem Janem Boczkiem oraz Panem Bronisławem Węglewskim – Prezesem Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego.

Redakcja: Panie Prezesie, Izba Rolnicza Województwa Łódzkiego zdecydowała się rozpocząć współpracę ze spółką Rabat Rolniczy.

Bronisław Węglewski: Tak, podjęliśmy taką decyzję, ponieważ staramy się, aby wszystkie nasze działania były podyktowane interesem rolnika i z korzyścią dla naszego rolnika. Uważamy, że Rabat Rolniczy to program, który proponuje produkty, które są potrzebne w codziennym życiu m.in. w pracy na polu czy w gospodarstwie domowym. Ale co ważne, są to produkty i usługi w atrakcyjnych, wynegocjowanych przez spółkę Rabat Rolniczy cenach. To zdecydowanie dobry pomysł i dobra oferta.

Redakcja: Na przestrzeni lat podejmowano wiele prób zaoferowania rolnikom lepszych warunków kupna poszczególnych produktów, czy to do gospodarstwa domowego czy rolnego. Często jednak były to jednorazowe projekty, które w finale odbijały się rolnikowi czkawką. Co zatem odróżnia Program Rabat Rolniczy od dotychczasowych przedsięwzięć podejmowanych przez indywidualnych producentów?

Jan Boczek: Program Rabat Rolniczy to organizacja mocno wspierająca i będąca zawsze blisko organizacji wiejskich. To nie tylko atrakcyjna oferta handlowa dla mieszkańców wsi, ale również wsparcie, doradztwo oraz możliwość promocji dla organizacji działających na rzecz rozwoju środowisk wiejskich. Spółka Rabat Rolniczy to w 100% polski kapitał. Od samego początku jej funkcjonowania, tj. od roku 2014, przyświecał nam transparentny cel – wsparcie społeczności wiejskiej, która przecież stanowi serce Polski, a która to w dobie prywatyzacji została pozostawiona sama sobie. Wynegocjowaliśmy konkurencyjne warunki nabycia zróżnicowanych produktów i usług niezbędnych w każdym gospodarstwie rolnym.

Bronisław Węglewski: To bardzo ważne, że nasi rolnicy mają tego typu wsparcie. To duże ułatwienie w codziennej pracy i w różnych inicjatywach, które podejmują społeczności wiejskie. Przecież tak ważna jest integracja środowiska wiejskiego, odbudowywanie relacji, wspólnych działań. Możliwości, które daje nam Rabat Rolniczy ułatwiają to zadanie.

Redakcja: Właśnie,  społeczeństwo polskie jest dziś bardzo podzielone. Trudno jest zaproponować przeciętnemu Kowalskiemu coś, co spodoba się większości. Państwu jednak to się udaje, również przy współpracy z Izbą Rolniczą Województwa Łódzkiego

Jan Boczek: Środowisko wiejskie potrzebuje dziś integracji. Tylko działając wspólnie może pokazać siłę polskiej wsi. Taki cel wyznaczył sobie Rabat Rolniczy. Za pośrednictwem ogólnopolskiego kwartalnika „mojaWieś”, którego jest wydawcą i dystrybutorem, promuje inicjatywy podejmowane przez organizacje i instytucje wiejskie na terenie całego kraju. 

Bronisław Węglewski: Stad to porozumienie z Izbą Rolniczą Województwa Łódzkiego, ponieważ my poprzez nasze działania, naszą stronę internetową (www.izbarolnicza.lodz.pl – przyp. Redakcja) i nasz miesięcznik W NOWEJ ROLI (wydawca miesięcznika Spółka SAM-ROL – przyp. Redakcja) promujemy wszelkie inicjatywy wiejskich, lokalnych społeczności. Warto zebrać szyki i współpracować razem dla dobra polskiej wsi. Tym bardziej, że inne kraje nie próżnują, ich rolnictwo i obszary wiejskie ciągle się rozwijają. Nie bądźmy gorsi mając taki potencjał.

Redakcja: Co zatem znajdziemy w ofercie Programu Rabat Rolniczy?

Jan Boczek: Oferta programu Rabat Rolniczy jest sukcesywnie poszerzana. Wśród naszych partnerów strategicznych oferujących specjalne warunki sprzedaży w ramach Programu Rabat Rolniczy są: producent samochodów Ford Polska, producent japońskich ciągników - Kubota, producent nasion i nawozów – DuPont Pioneer. Program Rabat Rolniczy to także usługi. Bank BZ WBK Leasing wraz z Rabatem Rolniczym przygotował specjalna ofertę finansowania na ciągniki czy sprzęty rolnicze. Wszyscy w/w Partnerzy Programu oferują najlepszą ofertę na rynku. I tak samochody Ford można zakupić z rabatem nawet do 15%, a na ciągniki Kubota można liczyć do 3000 zł upustu od ceny dnia. Program Rabat Rolniczy to także oferta dla Pań. Szwedzka marka odzieżowa Cellbes oferuje 10%-owe upusty na zakupy. To tylko przykładowe korzyści, jakie Program Rabat Rolniczy przygotował dla rolników posiadających małe czy średnie gospodarstwa. Mam nadzieję, że przez współpracę z Izbą Rolniczą Województwa Łódzkiego z tych udogodnień skorzystają również rolnicy z województwa łódzkiego.

Bronisław Węglewski: Tak, zachęcamy naszych rolników do korzystania z szerokiej oferty nasion, nawozów, ciągników, samochodów, artykułów gospodarstwa domowego. Oferta Rabatu Rolniczego to specjalna oferta dla członków izb rolniczych, czyli wszystkich rolników, a w szczególności dla rolników z naszego województwa. W trakcie dokonywania zakupów prosimy wpisać lub podać kod WIR5 – to kod uprawniający do zniżek dla rolników z naszego terenu.

Redakcja: Brzmi zachęcająco. Dziękuję za rozmowę.
Jan Boczek, Bronisław Węglewski: Dziękujemy.

Program Rabat Rolniczy jest dedykowany wyłącznie mieszkańcom polskiej wsi.  Więcej informacji na temat Programu oraz zasad uzyskania rabatów można uzyskać w terenowych oddziałach IRWŁ oraz na stronie www.rabatrolniczy.pl lub pod bezpłatnym numerem telefonu 800 007 444.

Na zdjeciu od lewej: Piotr Kociołek - Prezes Spółki SAM-ROL, Jan Boczek - Prezes Spółki Rabat Rolniczy, Bronisław Węglewski - Prezes Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego