Rada Powiatowa IRWŁ w Łowiczu

W dniu 3 lipca odbyła się Rada Powiatowa IRWŁ w Łowiczu. Delegaci IRWŁ powiatu łowickiego spotkali się celem omówienia bieżących spraw dotyczących rolnictwa. Jednym z punktów posiedzenie było podjęcie uchwały w sprawie wstąpienia na miejsce członka Rady Powiatowej IRWŁ w Łowiczu Pana Andrzeja Dałka, którego mandat wygasł w wyniku śmierci członka, wstąpienie Pana Tomasza Jakuba Dubiel, który w wyborach uzyskał kolejno najwyższą liczbę głosów w tym okręgu. Na posiedzenie Rady IRWŁ w Łowiczu byli zaproszenie, Kierownik BP ARiMR w Łowiczu Pani Renata Rutkowska-Liberska, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Łowiczu Pan Artur Moskwa oraz Przedstawiciel Zarządu IRWŁ Pan Jacek Ossowicz. Były przedstawione programy pomocowe dla rolników, które omówili przedstawiciele Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Przedstawiono realizację płatności pomocy suszowej, harmonogram naborów programów pomocowych – Młody Rolnik, Zalesianie itp. Powiatowy Lekarz Weterynarii przedstawił obecną sytuację związaną z ASF oraz omówił wystąpienie ptasiej grypy powiecie łowickim.

Pan Jacek Ossowicz przedstawił aktualne działania Zarządu IRWŁ, wypracowane wnioski które zostały złożone do Krajowej Rady Izb Rolniczych oraz wydane opinie do projektów rozporządzeń. Informacje te można śledzić na stonie internetowej IRWŁ www.izbarolnicza.lodz.pl. Posiedzeniu przewodniczył Roman Wodzyński – Przewodniczący Rady Powiatu Łowickiego IRWŁ.