Spotkanie w Urzędzie Wojewódzkim w sprawie, m.in. ptasiej grypy

W dniu 13 marca 2020r. w Urzędzie Wojewódzkim w Łodzi, z inicjatywy Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego, odbyło się spotkanie poświęcone trudnej sytuacji w rolnictwie. Spotkaniu przewodniczyła Pani Bogumiła Kapusta – Dyrektor Wydziału Infrastruktury, Ochrony Środowiska  i Rolnictwa. Z ramienia Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego udział wzięli Prezes IRWŁ – Bronisław Węglewski, Małgorzata Gabryelczak – członek Rady Powiatowej  IRWŁ w Łęczycy (reprezentująca branże drobiarską), Janusz Terka – Przewodniczący Rady Powiatowej IRWŁ w Piotrkowie Trybunalskim  (reprezentujący branżę trzody chlewnej),  Jerzy Kuzański – Dyrektor Biura IRWŁ w Łodzi. Podczas spotkania dyskutowano o problemach dotyczących, m.in.:

• ASF-u w pobliżu granic województwa łódzkiego,
  • Ptasiej  grypy  -  6 ognisk na terenie województwa łódzkiego,
  • Koronawirus w gospodarstwie rolnym ( jak zabezpieczyć gospodarstwo i zwierzęta hodowlane),
  • III rok suszy rolniczej – jak  jej  przeciwdziałać,