Wniosek o wydłużenie terminu składania wniosków o dopłaty do nasion kwalifikowanych

Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych wystąpił 27  maja 2020 r. do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi o wydłużenie terminu składania wniosków o dopłaty z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany, w związku z trwającą sytuacją epidemiczną w kraju, utrudniającą załatwianie spraw urzędowych związanych z prowadzeniem gospodarstw rolnych oraz z przedłużeniem terminów składania wniosków o płatności bezpośrednie oraz na inne działania administrowane przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

W dniu 25 maja br. rozpoczął się nabór wniosków o dopłaty do nasion kwalifikowanych, który ma trwać tylko do 30 czerwca, podczas gdy równolegle trwa składanie wniosków na płatności bezpośrednie i inne działania. W związku z powyższym pracownicy ARiMR mają zwiększoną ilość wniosków do rozpatrzenia i planowany przez MRiRW cel, jakim jest usprawnienie pracy tej Agencji przez skrócenie i uporządkowanie naboru wniosków, zdaniem samorządu rolniczego, nie zostanie osiągnięty. Wnioskujemy zatem o wydłużenie czasu składania wniosków o dopłaty do materiału siewnego do 30 lipca.

(Źródło: KRIR)