Wnioski podjęte przez Radę Powiatową IRWŁ w Opocznie

W imieniu Zarządu Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego, popierając wnioski  zgłoszone przez członków Rady Powiatowej IRWŁ w Opocznie, proszę o rozpatrzenie

i przekazanie poniższych wniosków do dalszej realizacji.

1. Podjęcie działań mających na celu uregulowanie spraw związanych z odbiorem odpadów rolniczych od rolników(folia po balotach, worki po nawozach).
  2. Podjęcie działań mających na celu zniesienie obowiązku pomiaru geodezyjnego działki przy zalesieniu części działki ( każdy rolnik mógł sam zrobić orientacyjny wyrys na mapce, bez ponoszenia dodatkowych kosztów i podziału działek).
  3. Podjęcie działań w sprawie  wycofania substancji dikwatu i braku zamienników. Brak zamienników spowoduje , że  rolnicy zaczną nadużywać glifosat stosując zwiększone dawki, co przedłoży się na złą jakość produktów.