"Wprowadzamy Zmiany" - kwartalnik KSOW - łódzkie

Pierwszy w tym roku, a także pierwszy w nowym okresie programowania numer kwartalnika Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich województwa łodzkiego „Wprowadzamy zmiany” poświęca wiele miejsca inicjatywie LEADER w okresie programowania 2014-2020, a przede wszystkim zmianom jakim zostały poddane lokalne grupy działania. Zmienił się obszar ich działania poszczególnych grup, zmierzyły się już także z oceną lokalnych strategii, a teraz pozostaje im skutecznie wdrażać strategie.

Dla zainteresowanych rolnictwem mamy ciekawy artykuł odnoszący się do nowych regulacji związanych z obrotem gruntami rolnymi. Nowe przepisy, mimo, że weszły w życie z końcem kwietnia, wciąż są żywo dyskutowane. Z uwagi na zbliżający się okres żniw, a zarazem wakacji polecamy lekturę artykułu o bezpieczeństwie dzieci, które spędzają lato na wsi.

W numerze nie zabraknie również prezentacji ciekawych osób oraz miejsc godnych odwiedzenia. Te drugie będą omawiane w kontekście projektu „Pociąg do natury” promującego zwiedzanie województwa zarówno pociągiem, jak i rowerem. Oprócz tego krótki przegląd aktualności, który pozwoli być na bieżąco z działaniami podejmowanymi na obszarach wiejskich województwa łódzkiego.
Życzymy interesującej lektury.

*W numerze zamieszczono dwa artykuły, które ukazały się w miesięczniku Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego - W NOWEJ ROLI

"Zmiany w sprzedaży gruntów rolnych" - nr 04 (60) - kwiecień

"Z przyrodą za pan brat"  - maj" - nr 05 (61) - maj