X jubileuszowe Święto Kupca oraz 10-lecie Wojewódzkiego Związku Zrzeszającego Kupców i Usługodawców

Kupcy z Łodzi i regionu w sobotę, 24 listopada 2018 roku świętowali jubileuszową X edycję Święta Kupca oraz 100-lecie Wojewódzkiego Związku Zrzeszającego Kupców i Usługodawców. Organizatorami imprezy byli: Łódzka Federacja Kupiecka, Łódzki Rynek Hurtowy „Zjazdowa” S.A. oraz Wojewódzki Związek Zrzeszeń Kupców i Usługodawców w Łodzi. Uroczystość, która odbyła się w Centrum Konferencyjno-Wystawienniczym MTŁ przy al. Politechniki zgromadziła ponad 1000 osób. Wśród zaproszonych na uroczystość byli przede wszystkim kupcy, którzy na co dzień prowadzą rodzinne firmy w województwie łódzkim. Izbę Rolniczą Województwa Łódzkiego, rolników regionu łódzkiego, reprezentowali Bronisław Węglewski – Prezes IRWŁ oraz Jerzy Kuzański – Dyrektor IRWŁ.

Jubielusz X edycji Święta Kupca był również okazją do pewnych podumowań.  Łódzcy kupcy uważają, że ich sklepy i stoiska to świetna alternatywa dla centrów handlowych, ponieważ to oni oferują bogaty wybór produktów, które mogą konkurować z jakością, a przede wszystkim ceną z produktami z hipermarketów. Ostatnio wśród mieszkańcy województwa łódzkiego nastała moda na robinie zakupów w małych osiedlowych sklepach i na lokalnych ryneczkach, gdzie można również kupić produkty prosto od rolnika.
W ramach programu artystycznego w czasie uroczystosci zaprezentowano wokalistów i tancerzy Teatru Rewiowego REWIA PÓŁ ŻARTEM PÓŁ SERIO, zespół muzyczny 2M AQOUSTIC TRIO oraz gwiazdę wieczoru grupę MULTIVISUAL.

Przypominamy, że 2 grudnia br. odbędzie się uroczysta msza święta odprawiana w intencji wszystkich środowisk kupieckich Łodzi i regionu łódzkiego. Msza będzie celebrowana o godzinie 10:00 w Parafii Najświętszego Imienia Jezus przy ulicy H. Sienkiewicza 60 w Łodzi. Zapraszamy wszystkich bez wyjątku w imieniu całego środowiska kupieckiego!