Zapraszamy do lektury wrześniowego numeru "W NOWEJ ROLI"

Szanowni Państwo! Okres dożynek to naturalny czas podsumowań. Czas, kiedy dziękujemy za zebrane plony i życzymy sobie wzajemnie, aby powszedniego, polskiego chleba nigdy nie zabrakło na naszych stołach. My jako rolnicy powinniśmy być dumni z polskiej żywności, z polskiego mleka, mięsa, owoców, warzyw i przetworów, które można, a nawet trzeba promować w Europie i na świecie. Izba Rolnicza Województwa Łódzkiego czynnie uczestniczy w tych działaniach. Wraz z polskimi, wojewódzkimi izbami rolniczymi zawsze stała i stoi na straży interesów polskiego rolnictwa i polskich rolników. O jubileuszu 20-letniej działalności Krajowej Rady Izb Rolniczych możecie Państwo przeczytać na stronie 8, wrześniowego numeru W NOWEJ ROLI.

W tym numerze prezentujemy kolejny, przygotowany przez COBORU Stację Doświadczalną Oceny Odmian w Sulejowie, artykuł, tym razem poświęcony odmianom żyta ozimego. Jak wspomina
Autorka, w ostatnich latach w województwie łódzkim żyto ozime odznaczało się dużym udziałem w strukturze zasiewów. W artykule będzie można zapoznać się z wynikami plonowania odmian populacyjnych i mieszańcowych badanych w doświadczeniach PDO w sezonie 2014/2015 w województwie łódzkim. Wiem, że cykl ten cieszy się dużym Państwa zainteresowaniem, zapraszam więc do lektury.  

Niestety, w ostatnim czasie, odkryto nowe ogniska ASF na terenie Polski. Czy dostatecznie znamy wszystkie procedury dezynfekcji? Jaki mają one wpływ na status zdrowotny stada? Odpowiedzi
na te i inne pytania znajdą Państwo w kontynuacji - po letniej przerwie - wykładów zaprezentowanych na targach FERMA 2016.

 

Życzę Państwu interesującej lektury

Bronisław Węglewski

Prezes Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego