Zaproszenie na debatę IRWŁ i ministerstwa rolnictwa na Targach Ferma 2019 w lutowym wydaniu miesięcznika "W nowej rol"

Szanowni Państwo, Izba Rolnicza Województwa Łódzkiego działa na rzecz rolnictwa w ramach ustawowo przysługujących nam kompetencji. Delegaci IRWŁ we wszystkich powiatach województwa łódzkiego monitorują sytuację i przekazują problemy rolników oraz wnioski, które nasi specjaliści opracowują i wysyłają do Krajowej Rady Izb Rolniczych oraz Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a także innych instytucji, z niezbędnymi uwagami i komentarzem, z prośbą o jak najszybszą realizację. Opiniujemy projekty aktów prawnych, analizujemy rynki rolne. Dzięki temu udało nam się podjąć interwencję w wielu kwestiach dotyczących polskiego rolnictwa. Udało nam się zmienić wiele ustaw, które dziś służą polskim rolnikom. To rolnictwo polskie, a nie duńskie, nie litewskie, nie niemieckie jest dla nas najważniejsze. Szanowni Państwo, wiele opinii o polskich izbach rolniczych, które dziś słyszymy jest nieprawdziwych i niesprawiedliwych. Po co szukać wroga wśród swoich? W tym wydaniu miesięcznika publikujemy artykuł, który zaczyna się od słów: „Zostały przekonane, że w gromadzie siła…” Tak, to w gromadzie i jedności jest siła, bo tylko wspólna praca, bez podziałów, daje efekty i prowadzi do dobrobytu i znaczenia polskiego rolnictwa.
Zapraszam Państwa  na debatę o problemach polskiej wsi i możliwościach ich rozwiązania, którą Izba Rolnicza Województwa Łódzkiego oraz Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi organizuje 15 lutego 2019 roku na targach FERMA w Łodzi. Szczegółowe informacje na temat targów i samej debaty publikujemy na stronie 8 i 9. Wierzę, że spokojna, merytoryczna rozmowa, poszanowanie innych punktów widzenia i wypracowanie wspólnych wniosków oraz szybkie ich wdrażanie to cel stojący dziś przed nami, rolnikami.

Bronisław Węglewski

Prezes Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego