Czerwcowe wydanie miesięcznika "W NOWEJ ROLI"

Szanowni Państwo, zachęcam do zapoznania się z kolejnym numerem naszego miesięcznika W NOWEJ ROLI. W tym wydaniu szczególnie polecam streszczenia wykładów na temat żywienia krów, które zostały wygłoszone na targach FERMA 2020. Znajdziecie tam Państwo wiele istotnych szczegółów dotyczących sposobów pokrycia zapotrzebowania krów na energię oraz znaczenie tłuszczów paszowych.

Deszczu ciągle mało. Niestety skutki widoczne są już w tegorocznych uprawach. Majowe opady, choć nieco wspomogły rośliny, były zbyt krótkotrwałe, by odbudować zasoby wodne. W województwie łódzkim rośliny uprawne, przede wszystkim jare (zboża, rzepak, buraki), borykały się z problemem niedoboru wody, który był związany z bezśnieżną, suchą zimą i brakiem zapasów wody w glebie. Susza trwa nadal i w dodatku może się pogłębić wraz z nadejściem upałów. Zachęcam Państwa do przeczytania artykułów na ten temat, które publikujemy na stronach 10-13.

Miło mi również poinformować o zmianie adresu IRWŁ. Od 15 czerwca 2020 roku zapraszam Państwa do nowej siedziby Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego, która mieści się przy ulicy Beskidzkiej numer 124 w Łodzi.

Bronisław Węglewski

Prezes Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego