Ekoschemat Dobrostan zwierząt opóźnia wypłatę dopłat bezpośrednich

Zarząd KRIR, pismem z dnia 10 kwietnia 2024 r., zwrócił się do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Czesława Siekierskiego w sprawie podjęcia działań w celu przyspieszenia wypłat płatności bezpośrednich oraz rozdzielenia płatności za ekoschemat Dobrostan zwierząt od pozostałych płatności bezpośrednich.

Wystąpienie Zarządu KRIR o przedłużenie naboru wniosków

W związku z trwającym naborem wniosków o płatności bezpośrednie i równocześnie zachodzącymi zmianami w systemie dopłat bezpośrednich Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych ponownie wystąpił 5 kwietnia 2024 r. do Ministra Rolnictwa i Rozwojju Wsi o wydłużenie podstawowego terminu składania wniosków do 30 czerwca 2024 r.

Wszelkie zmiany muszą być poprzedzone zmianami legislacyjnymi. Konieczne jest zapewnienie czasu na przekazanie informacji o zmianach rolnikom.