Resort rolnictwa udziela odpowiedzi w sprawie pracowników sezonowych

W dniu 13 marca 2018 r. resort rolnictwa udzielił odpowiedzi na wnioski samorządu w sprawie zatrudnienia pracowników sezonowych przez rolników ubezpieczonych nie tylko w KRUS. W związku z wejściem w życie z dniem 1 stycznia 2018 r. nowych zasad zatrudniania cudzoziemców m.in. w rolnictwie, resort poinformował, iż projektowane przepisy o pomocy przy zbiorach nie ograniczają możliwości zawierania umowy w tym zakresie tylko przez rolników ubezpieczonych w KRUS.

Ministerstwo rolnictwa ws. działań mających na celu likwidację choroby ASF

Miniterstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi w dn. 13 marca 2018 r. przesłało odpowiedź w sprawie podjęcia działań mających na celu likwidację choroby ASF poprzez utworzenie pasa sanitarnego na szerokości 40-50 km za zachód od Wisły poprzez odstrzał dzików. Resort, w swoim piśmie, poinformował, że minimalne środki zwalczania afrykańskiego pomoru świń określa dyrektywa 2002/60/WE z dnia 27 czerwca 2002 r.

Popołudnie z biznesem - fundusz na rozwój Twojej firmy

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego oraz Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. wspólnie organizują cykl spotkań informacyjnych dla przedsiębiorców pn. „Popołudnie z biznesem - fundusze na rozwój Twojej firmy", które odbędą się na terenie Województwa Łódzkiego w terminie 16 marca - 27 kwietnia 2018 r. w każdym z powiatów.  Spotkania kierowane są do przedsiębiorców z naszego regionu.

Wniosek o wprowadzenie poprawek do nowelizowanego Prawa łowieckiego

W związku ze wspólnymi posiedzeniami senackich: Komisji Środowiska oraz Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi rozpatrującymi ustawę o zmianie ustawy – Prawo łowieckie oraz niektórych innych ustaw (druk senacki nr 752, druki sejmowe nr 1024, 2234 i 2234-A), Zarząd KRIR zwrócił się do przewodniczących Komisji w sprawie dokonania zmian przepisów art. 46  ust. 2 ustawy z dnia 6 marca 2018 r. o zmianie ustawy – Prawo łowieckie oraz niektórych innych ustaw (druk senacki nr 752) poprzez wykreślenie lit a) w tym ustępie oraz zmiany w lit.

Dzień Sołtysa w Błaszkach zorganizowany przez Radę Powiatową IRWŁ w Sieradzu

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Sołtysa - Rada Powiatowa Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego w Sieradzu - w dniu 15.03.2018 r. w Kalinowej zorganizowała "Dzień Sołtysa" w Gminie Błaszki. Wszystkim Sołtysom składamy ogromne podziękowanie za przyjęcie zaproszenia; Życzymy wszelkiej pomyślności, dużo optymizmu, zdrowia i radości.

Dwunasty turniej rolników

Po raz dwunasty - 5 marca 2018 roku - rolnicy powiatu sieradzkiego rozegrali turniej tenisa stołowego. Areną zmagań ponad 70 zawodników była sala gimnastyczna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Błaszkach. Honorowy patronat nad imprezą objął starosta sieradzki Mariusz Bądzior. Organizatorami turnieju są: Rada Powiatowa Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego w Sieradzu, Publiczne Gimnazjum im. Bohaterów Powstania Styczniowego w Gruszczycach i ZSP w Błaszkach. Integralną częścią imprezy jest również turniej szachowy.

Strony

Subskrybuj Izba Rolnicza RSS