KRIR i IRWŁ na Centralnych Targach Rolniczych w Nadarzynie

W dniach 25-27 listopada 2016 r. przedstawiciele Krajowej Rady Izb Rolniczych oraz Izby Rolniczej Województwa Łodzkiego uczestniczyli w pierwszej edycji Centralnych Targów Rolniczych w Centrum Targowo-Wystawienniczym Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie. W uroczystej inauguracji nowej rolniczej imprezy targowej uczestniczyli przedstawiciele izb rolniczych z całego kraju, z Prezesem KRIR Wiktorem Szmulewiczem na czele. Obecni byli także parlamentarzyści i europarlamentarzyści. Artystyczną gwiazdą otwarcia targów był zespół Mazowsze.

W ramach ekspozycji targowej przewidziano między innymi Salon Polskich Maszyn i Urządzeń Rolniczych, w ramach którego polscy producenci nieodpłatnie będą mogli zaprezentować swoje osiągnięcia do szerokiego grona potencjalnych klientów nie tylko z Unii Europejskiej, ale również z krajów afrykańskich, Europy Środkowo-Wschodniej czy Ameryki.

W trakcie targów Krajowa Rada Izb Rolniczych zorganizowała we współpracy z Instytutami Naukowo – Badawczymi konferencję ”Innowacje dla Rolnictwa”, podczas której dyskutowano m.in. na temat nowoczesnych technik uprawy gleby w rolnictwie zrównoważonym i wzmocnieniu rolnika w łańcuchu dostaw, na przykładzie rynku mleka. Ponadto, na swoim stoisku Krajowa Rada Izb Rolniczych gościła Węgierską Izbę Rolniczą.

(Źródło: KRIR)