Lipcowy numer W NOWEJ ROLI

Szanowni Państwo! Rozpoczął się dla rolników okres wzmożonych prac polowych. To trudny, ale też radosny czas, podsumowujący całoroczną pracę. Niestety sytuacja w polskim rolnictwie nie napawa optymizmem. Problem niskich cen mleka i ogólnie trudnej sytuacji na wszystkich rynkach spędza sen z powiek wielu rolnikom. Izba Rolnicza Województwa Łódzkiego wystosowała apel do Beaty Szydło - Premiera RP z prośbą o interwencję i stworzenie programu pomocy producentom mleka, który umożliwiłby rozwiązania satysfakcjonujące środowisko rolnicze. Szczegóły apelu, a także sprawozdanie i wnioski ze spotkania izb rolniczych państw grupy wyszehradzkiej oraz mocny głos europejskich rolników możecie Państwo przeczytać w tym wydaniu miesięcznika.
W rubryce aktualności publikujemy „Apel o bezpieczne wakacje”. Zabrzmiał ostatni dzwonek w salach lekcyjnych i dzieci rozpoczęły zasłużony odpoczynek. Zróbmy wszystko, aby całe i zdrowe
wróciły do szkoły. Proszę także zajrzeć do „Wakacyjnego Przewodnika Ubezpieczeniowego”, gdzie możecie Państwo zapoznać się z wakacyjnymi propozycjami Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW”. Pragnę zachęcić Państwa do przeczytania artykułu, który dotyczy III konferencji Rady ds. Kobiet i Rodzin Wiejskich, która odbyła się w Ustroniu. Głos kobiet to bardzo ważny głos w życiu wsi, tym bardziej, że dotyczy jej istotnych problemów z którymi borykają się mieszkańcy obszarów wiejskich.

Życzę Państwu interesującej lektury!

Bronisław Węglewski

Prezes Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego