Majowy numer "W NOWEJ ROLI"

Szanowni Państwo,

Zapraszam do lektury majowego wydania W NOWEJ ROLI. Tym numerem rozpoczynamy nowy cykl na naszych łamach. W kolejnych odsłonach miesięcznika chcemy przedstawić Państwu działania Rad Powiatowych Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego i problemy z którymi borykają się rolnicy z danego terenu. O wszystkich tych sprawach przedstawiciele izby dyskutują na posiedzeniach rad, a także na Walnym Zgromadzeniu, które odbyło się 14 maja tego roku. Wnioski i działania Walnego Zgromadzenia IRWŁ przedstawiamy na stronie 6.

W ostatnim numerze szczególnym zainteresowaniem naszych Czytelników cieszył się artykuł na temat ustawy o obrocie ziemią. Postanowiliśmy kontynuować ten temat, i w tym oraz następnym wydaniu naszego miesięcznika będzie można zapoznać się ze wszystkimi szczegółami nowej ustawy. Zachęcam do przejrzenia rubryki „Dobre praktyki w rolnictwie” gdzie m.in. przedstawiamy aktualne problemy zdrowotne w stadach krów mlecznych.  Zapewne wielu z hodowców bydła mlecznego styka się z nimi na co dzień. Mam nadzieję, że opisane w artykułach porady pozwolą zminimalizować tego typu sytuacje w stadach.

Tak ważny w naszych uprawach ziemniak, ma szanse w tym roku na nowe odmiany. Obecnie w krajowym rejestrze znajduje się jego 112 odmian , w tym 9 nowych, które zostały opisane w artykule Pana dra Przemysława Majchrowskiego – Dyrektora COBORU Stacji Doświadczalnej Oceny Odmian w Sulejowie.

Życzę Państwu interesującej lektury!

Bronisław Węglewski

Prezes Izby Rolniczej