Marcowe wydanie miesięcznika "w nowej roli"

Szanowni Państwo,  Zapraszam do lektury marcowego wydania „W NOWEJ ROLI”. Szczególnie zachęcam Państwa do przeczytania artykułów na temat działalności samorządu rolniczego województwa łódzkiego, które publikujemy na stronach: 6 i 7 oraz 8 i 9. Przedstawiamy w nich wydarzenia i działania IRWŁ w minionym miesiącu. Niestety był to trudny okres, szczególnie dla naszych drobiarzy. Kolejne przypadki ptasiej grypy zostały zdiagnozowane na terenie województwa łódzkiego. Wszystkie dotychczasowe przypadki dotyczyły ferm kaczek. Dla hodowców jest do zdecydowanie dziwny zbieg okoliczności. Z inicjatywy Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego 13 marca br. odbędzie się spotkanie z Panem Wojewodą Łódzkim Tobiaszem Bocheńskim oraz przedstawicielami instytucji sektora rolniczego w tej sprawie. Mamy nadzieję na wspólne wypracowanie wniosków i działanie także w zakresie wirusa ASF.  Sprawozdanie z tego spotkania będziecie mogli Państwo przeczytać w kwietniowym numerze miesięcznika. W tym natomiast, na stronach 12 i 13, publikujemy streszczenie wykładu Pana profesora Zygmunta Pejsaka z konferencji naukowej, która odbyła się na targach rolniczych FERMA 2020. Pan profesor Pejsak, światowej sławy specjalista w zakresie zwalczania ASF, kolejny raz przypomina jak ważna, w walce z tym wirusem, jest bioasekuracja.

Bronisław Węglewski

Prezes Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego