Rolnicy z województwa łódzkiego na "Zielonym Tygodniu" w Berlinie

Dzisiaj rozpoczął się Internationale Grüne Woche Berlin (Berliński Międzynarodowy Zielony Tydzień), w skrócie Grüne Woche (Zielony Tydzień). Wydarzenie w Berlinie to cykliczna impreza targowa organizowana od 1926 w styczniu na terenach Targów Berlińskich. Obecnie jest to największa ekspozycja w świecie z zakresu żywności, rolnictwa i ogrodnictwa. Cieszy się dużym zainteresowaniem polskich wystawców i zwiedzających z Polski. Podczas targów wystawcy mają możliwość prowadzenia sprzedaży własnych wyrobów. Sam udział w targach jest doskonałą okazją do promocji firm i nawiązywania bezpośrednich kontaktów handlowych z wystawcami z całego świata.

1 700 wystawców z 65 państw,

Ponad 400 000 zwiedzających, w tym 10 000 specjalistów,

4 500 dziennikarzy z 65 krajów.

Targi Grüne Woche w Berlinie to jedne z najbardziej kolorowych targów na świecie. Przez cały tydzień zwiedzający z całego świata  mogą zobaczyć i spróbować pieczywa, mięsa i wędlin, ryb i owoców morza, nabiału, piwa, wina, szampana, miodów, przypraw, ziół i herbat nawet z najodleglejszych zakątków naszego globu. Targi w Berlinie to najwieksze targi żywności, rolnictwa i ogrodnictwa, promujące zwłaszcza specjalności regionalne, artykuły ekologiczne oraz luksusowe. Najnowsze narzędzia i maszyny rolnicze, wyposażenie oraz urządzenia produkcyjne dla rolnictwa i ogrodnictwa, nasiona, szklarnie to nie jedyna oferta dla zwiedzających w czasie zielonego tygodnia. Bedzie można zobaczyc również najpiekniejsze bydło hodowlane i zwierzęta domowe. W czasie targów swoją ofertę przedstawią firmy produkujące sprzęt kuchenny, wyposażenie kuchni i akcesoria techniczne dla gospodarstw domowych. W ofercie targów są także nowoczesne usługi świadczone przez rolników (np. wypoczynek i zakupy na wsi) oraz informacje na temat energii odnawialnych. 

Na berlińskie targi wyjechała grupa rolników z województwa łódzkiego. Wraz z grupą z naszego województwa w targach uczestniczy Marek Mazur - Przewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego. Organizatorami, jak również uczestnikami wyjazdu, są: Bronisław Węglewski Prezes Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego, Andrzej Komala Wiceprezes IRWŁ oraz członkowie Zarządu IRWŁ: Ewa Bednarek i Dariusz Kowalczyk, a także Dyrektor IRWŁ Jerzy Kuzański. Na targach Grüne Woche przedstawiciele Izby promują dorobek, osiągnięcia rolnictwa, a także najpiękniejsze miejsca w Województwie Łódzkim. Planowane są również rozmowy mające na celu nawiązanie współpracy rolników i przedsiębiorców z województwa łódzkiego z zagranicznymi kontrahentami. 

 

Więcej informacji o targach na stronie www.gruenewoche.com