Spotkanie opłatkowo-noworoczne środowisk wiejskich Archidiecezji Łódzkiej

Spotkanie w ubiegłą niedzielę (12 stycznia 2020 roku) rozpoczęła  msza święta w intencji rolników celebrowana przez ks. biskupa Marka Marczaka w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Widawie. Później uroczystości przeniosły się do strażnicy OSP w Widawie. W spotkaniu udział wzięło ponad 150 rolników i gości z terenu województwa łódzkiego. Przybyli m.in. parlamentarzyści, wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński, przedstawiciele władz samorządowych, związki zawodowe rolników, przedstawiciele instytucji związanych z rolnictwem. Izbę Rolniczą Województwa Łódzkiego reprezentowali m.in.: Bronisław Węglewski - Prezes IRWŁ, Jan Kołodziejczyk - Przewodniczący Rady Powiatowej IRWŁ w Sieradzu, Piotr Kociołek - Przewodniczący Rady Powiatowej IRWŁ w Bełchatowie, Iwona Mamzer - Delegatka Rady Powiatowej IRWŁ w Łasku do Walnego Zgromadzenia IRWŁ, Monika Mrowińska - Członek Rady Powiatowej IRWŁ w Łasku. Uroczystość uświetnił koncert kolęd w wykonaniu dzieci z Zespołu Szkół w Widawie, a poczęstunek przygotowały panie z Kół Gospodyń Wiejskich.