Styczniowe wydanie miesięcznika "W NOWEJ ROLI"

Szanowni Państwo, 17 grudnia 2019 roku odbyło się II w VI kadencji Walne Zgromadzenie Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego, na którym zostały poruszone ważne problemy rolnictwa naszego regionu. Bardzo dziękuję Gościom i Delegatom z całego województwa za interesującą dyskusję. Wnioski wypracowane na Walnym Zgromadzeniu Izby zostały wysłane do Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego i Krajowej Rady Izb Rolniczych w celu rozpatrzenia oraz dalszej realizacji. Zachęcam Państwa do przeczytania artykuł na ten temat, który publikujemy na stronie 8 i 9.

Niestety oprócz bieżących problemów z którymi muszą borykać się rolnicy, doszedł kolejny. Na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej pojawiła się wysoce zjadliwa grypa ptaków (HPAI). Problem ten spędza sen z powiek hodowcom drobiu. Jak się ustrzec przed ptasią grypą i co warto wiedzieć na jej temat znajdziecie Państwo w naszym miesięczniku na stronie 4. Warto również odwiedzić stronę www.wetgiw.gov.pl/nadzor-weterynaryjny/grypa-ptakow na której Główny Inspektorat Weterynarii zamieszcza aktualne wiadomości dotyczące tego zagrożenia, a także informacje o środkach bezpieczeństwa biologicznego.

Zachęcam Państwa również do zapoznania się z ofertą Towarzystwa Ubezpieczeń  Wzajemnych „TUW” (na stronie 14), które oferuje pakiet „Super Rolnik”. W ramach Pakietu ubezpieczamy budynki wchodzące w skład gospodarstwa rolnego, a także ziemiopłody, zwierzęta gospodarskie, sprzęt rolniczy, materiały i zapasy gospodarstwa rolnego, ruchomości domowe i stałe elementy wykończeniowe budynków.

Bronisław Węglewski

Prezes Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego