Zapraszamy na Mixer Regionalny 2016

Mixer Regionalny stał się już w Łodzi popularnym i oczekiwanym świętem.  Już po raz trzynasty nasze województwo zaprezentuje się na ul. Piotrkowskiej. 130 wystawców ze wszystkich gmin i powiatów oraz z regionów partnerskich przedstawi bogate i oryginalne dzieła twórców ludowych, dania regionalne,dawne tradycje i obyczaje. Mixer Regionalny to również wydarzenie muzyczne na którym będą miały okazję zaprezentowac się zespoły z województwa. Na stoisku Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego zaprezentuje się Lokalna Grupa Działania „Dolina Rzeki Grabi”, która będzie promować questy - nieoznakowane trasy turystyczne, po których turysta porusza się zgodnie z wierszowanymi wskazówkami zapisanymi na ulotce questu, bądź w aplikacji na urządzeniu mobilnym. Poprzez rozwiązanie różnych zgadek i łamigłówek pokonuje wyznaczoną trasę, aby na jej końcu znaleźć ukryty skarb. Na obszarze LGD „Dolina rzeki Grabi” jest łącznie 72 km nieoznakowanych szlaków turystycznych. Dodatkowo pojawi się Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Bachorzynie, które działa na terenie gminy Buczek. Znane głównie z truskawkowych wyrobów, a szczególnie z nalewki oraz konfitury bachorzyńskich babek. Zapraszamy na tegoroczny Mixer Regionalny w Łodzi w dniach 3-4 września na Piotrkowską!