IRWŁ do KRIR ws. wniosków z Rady Powiatowej IRWŁ w Łowiczu

W imieniu Zarządu Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego i na wniosek członków Rady Powiatowej IRWŁ w Łowiczu. Prezes IRWŁ Bronisław Węglewski skierował pismo do Prezesa Krajowej Rady Izb Rolniczych Wiktora Szmulewicza z prośbą o rozpatrzenie i dalszą realizację poniższych wniosków:

• Podjęcie działań mających na celu objęcie  płatnością dodatkową upraw mięty.
  • Ponowne zbadanie  czy nie dochodzi do manipulacji cen i zmowy cenowej przez podmioty skupowe na rynku trzody chlewnej, mleka w związku z niskimi cenami skupu nie adekwatnych do poniesionych kosztów produkcji.
  • Zbadanie działania Funduszu Promocji Mięsa Wieprzowego pod kątem rozszerzenia nowych rynków zbytu oraz promocji polskiego produktu i wzrostu zainteresowania wśród konsumentów.
  • Podjęcie działań mających na celu wypłatę  rekompensat  dla producentów rolnych za drastyczny wzrost cen środków do produkcji rolnej dot. paliwa rolniczego i nawozów.