Listopadowe wydanie miesięcznika "W NOWEJ ROLI"

Szanowni Państwo, W ramach współpracy z Sekretariatem Regionalnym Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Województwa Łódzkiego i dzięki ogromnemu zaangażowaniu Pani Dyrektor Marii Kaczorow­skiej udało nam się zorganizować konferencję na temat: „Rolnictwo ekologiczne w wojewódz­twie łódzkim – perspektywy rozwoju”. Konfe­rencja cieszyła się dużym zainteresowaniem rolników chcących rozpocząć działalność eko­logiczną, jak również tych, którzy już prowadzą gospodarstwo ekologiczne. Zachęcam Pań­stwa do lektury artykułu o tej tematyce, na 6 i 7 stronie miesięcznika W NOWEJ ROLI.

W związku z kontrolami ze strony Urzędów Skarbowych, a także Urzędu Kontroli Skarbo­wej, rolnicy zwracali się do nas z pytaniem: Czy sprzedaż kwot indywidualnych, tzw. kwot mlecznych, podlega opodatkowaniu podat­kiem dochodowym od osób fizycznych? Izba Rolnicza Województwa Łódzkiego, w imieniu rolników, wystosowała zapytanie do Krajowej Rady Izb Rolniczych. W rubryce Prawnik radzi możecie Państwo zapoznać się ze stanowiskiem Naczelnego Sądu Administracyjnego i Minister­stwa Finansów.

Jak się okazuje uprawa rekomendowanych odmian jest najtańszym sposobem na zwięk­szenie produkcji rolniczej, a tym samym docho­dów rolników. Zachęcam Państwa do zapozna­nia się z artykułem Pana dra inż. Przemysława Majchrowskiego – Dyrektora COBORU Stacji Doświadczalnej Oceny Odmian w Sulejowie - na ten temat.

Bronisław Węglewski

Prezes Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego