Listopadowe wydanie W NOWEJ ROLI

Szanowni Państwo, Miło mi oddać w Państwa ręce, kolejny już, 91 numer naszego miesięcznika. W tym wydaniu zachęcam Państwa do przeczytania artykułu na temat realizacji projektów i dobrych praktyk przez Lokalną Grupę Działania „Dolina rzeki Grabi”, która może być przykładem dobrego wykorzystania możliwości, jakie daje Program Rozwoju Obszarów Wiejskich dla lokalnych społeczności. Artykuł na ten temat publikujemy na stronie 8 i 9. Zachęcam również Państwa do przeczytania wywiad z Państwem Elżbietą i Konradem Otomańskimi (Pan Konrad jest członkiem rady Powiatowej IRWŁ w Pabianicach), którzy są właścicielami gospodarstwa rolno-ogrodniczego produkującego gerbery. Połączyła ich wspólna pasja do tych wyjątkowych kwiatów. Jak się okazuje uprawa gerber nie jest tak łatwa i wymaga ogromnej wiedzy oraz zaangażowania.
Na stronach 12 i 13 po raz kolejny przedstawiamy cykl wykładów z targów Ferma, na które już dziś serdecznie Państwa zapraszam do Łodzi w dniach 15-17 lutego 2019 roku. Jak co roku Izba Rolnicza Województwa Łódzkiego przygotowuje dla Państwa debatę z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Często nie zdajemy sobie sprawy jak ważną rolę spełniają opakowania, w których jest nasza żywność. Zapewniają one produktom ochronę przed niekorzystnym wpływem wielu czynników, a także gwarantują nam utrzymanie pełnej wartości odżywczej i trwałości. Łódzki Rynek Hurtowy „Zjazdowa” S.A. od lat zajmuje się tą problematyką i wraz z Politechniką Łódzką prowadzi badania nad coraz szerszym wykorzystaniem właściwości aktywnych opakowań. W tym numerze rozpoczynamy cykl artykułów o tej tematyce.

Zapraszam do lektury!
Bronisław Węglewski