Lutowe wydanie "W NOWEJ ROLI"

Szanowni Państwo, zapraszam do lektury lutowego wydania W NOWEJ ROLI. Szczególnie zachęcam do zapoznania się z ważnymi informacjami dotyczącymi nowej aplikacji e-wniosek. By pomóc Państwu w tej nowej formie składania wniosku o przyznanie płatności na 2018 rok, wraz z Panem Pawłem Jegierem – Dyrektorem ARiMR OR w Łodzi, któremu bardzo dziękuję za zaangażowanie, zorganizowaliśmy szkolenie pracowników z biur powiatowych IRWŁ. Zachęcam do kontaktu, adresy biur i numery telefonów znajdziecie Państwo na stronie 2 naszego miesięcznika. Jednocześnie chciałbym zaznaczyć, że pomoc w wypełnianiu wniosków zadeklarowali również prezydenci, burmistrzowie i wójtowie udostępniając pomieszczenia i wykwalifikowanych pracowników. W ramach Porejestrowego Doświadczalnictwa Odmianowego (PDO) w woj. łódzkim w roku 2017 badano 29 odmian jęczmienia jarego. Krótka charakterystyka plonowania odmian, którą COBORU Stacji Doświadczalna Oceny Odmian w Sulejowie przedstawia na stronie 10 i 11, pozwoli rolnikowi wybrać odmianę, w zależności od kierunku użytkowania.
Szanowni Państwo, mam nadzieję, że spotkamy się na Targach Ferma w Łodzi, w dniach 16-18 lutego 2018 roku. Szczególnie zapraszam Państwa w sobotę 17 lutego na godzinę 11 do auli EXPO na debatę Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego i Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Mam nadzieję, że gorąca dyskusja pozwoli nam na wypracowanie konkretnych wniosków, które pomogą w rozwiązywaniu problemów polskiego rolnika.
Więcej informacji o XVIII Międzynarodowych Targach Ferma Bydła i XXI Międzynarodowych Targach Ferma Świń i Drobiu na stronie 5 naszego miesięcznika.

Wszystkiego dobrego!

Bronislaw Węglewski