FUNDACJA WSPOMAGANIA WSI ZAPRASZA GMINY DO UDZIAŁU W PROJEKCIE:  NASZA PRZESTRZEŃ 3. KONSULTACJE DOKUMENTÓW PLANISTYCZNYCH NA WSI I W MAŁYCH MIASTACH

• Zajmujecie się planowaniem przestrzennym?

• Wprowadzacie procedury planistyczne?

• Realizujecie inwestycje?

• Podjęliście uchwałę o przystąpieniu do sporządzenia dokumentów planistycznych?

• Wyjaśniacie mieszkańcom zagadnienia planowania przestrzennego?

• Organizujecie konsultacje społeczne?

W projekcie Nasza przestrzeń ułatwiamy mieszkańcom gmin zrozumienie dokumentów planistycznych, organizujemy spotkania i warsztaty, udzielamy grantów. Wspólnie wypracowujemy najkorzystniejsze dla wszystkich rozwiązania przestrzenne.

Nasze doświadczenia we współpracy z kilkudziesięcioma gminami przyniosły dopasowane do potrzeb i oczekiwań mieszkańców zmiany w gospodarowaniu swoim otoczeniem.

FORMULARZ ZGŁOSZENIA DO PROJEKTU

PROBLEMY PLANISTYCZNE, JAKIE POMAGALIŚMY ROZWIĄZAĆ W POPRZEDNICH EDYCJACH PROJEKTU (NPI I NPII)

WSPÓŁPRACA W PROJEKCIE KROK PO KROKU

Zapraszamy gminy mające nie więcej niż 30 tys. mieszkańców do realizacji projektu Nasza przestrzeń. Konsultacje dokumentów planisty­cznych na wsi i w małych miastach. Gminy otrzymają wsparcie:

• finansowe w postaci grantu (średnio 30 tys. zł)

• merytoryczne w postaci opiekunów konsultacji (urbanista i doświadczony ekspert)

• techniczne w postaci narzędzi kon­sultacji (w tym aplikacji internetowych usprawniających pracę urzędu).

Dzięki szkoleniom i spotkaniom sieciującym przedstawiciele gmin pogłębią wiedzę o planowaniu przestrzennym i wymienią się doświadczeniami.

Współpraca gminy w projekcie możliwa jest na dwóch etapach procedury planistycznej:

1 Podjęcie uchwały o przystąpieniu do sporządzenia dokumentu planistycznego

2 Przekazanie dokumentu do opinii do Gminnej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej

Etap II

3 Pozytywne zaopiniowanie i uzgodnienie projektu dokumentu przez instytucje

4 Głosowanie rady gminy nad dokumentem planistycznym

FORMULARZ ZGŁOSZENIA DO PROJEKTU

Dodatkowych informacji udzielają:

Krystian Połomski, Jacek Pietrusiak, Ewa Żuławnik

tel. 22 636 25 71 do 75

e-mail: kpolomski@fww.pljpietrusiak@fww.plezulawnik@fww.pl

Projekt „Nasza przestrzeń. Konsultacje społeczne dokumentów planistycznych” realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.