Ostatnie w kadencji 2019-2023 posiedzenie Rady Powiatowej Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego Powiatu Sieradzkiego

W dniu 11 lipca 2023 r. w Hodowli Roślin Kalinowa odbyło się ostatnie w kadencji 2019 - 2023 Posiedzenie Rady Powiatowej Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego Powiatu Sieradzkiego. Posiedzenie otworzył Przewodniczący RP – Jan Kołodziejczyk, witając zaproszonych gości, delegatów RP oraz rolników. Posiedzenie rady zaszczycili swoją osobą goście, którzy niezmiennie prze cały okres trwania kadencji uczestniczyli w posiedzeniach: Ewa Bednarek – Członek Zarządu IRWŁ; Mariusz Bądzior – Starosta Sieradzki; Jan Boczek – Prezes „Rabatu Rolniczego”; Bogdan Lisiecki – Kierownik BP ARiMR w Sieradzu; Irena Miedzińska – Prezes OSM WART-MILK w Sieradzu; Renata Pędzik – Kierownik WIORiN w Łodzi, oddział w Sieradzu; Stanisław Stefański – Dyrektor BNP Paribas S.A. w Sieradzu; Marian Hadrian – Polski Związek Producentów Roślin Zbożowych; Jan Krzysztpf Szczęsny – Kierownik KRUS w Sieradzu; Agnieszka Galanciak – Ekspert Agro BNP Paribas S.A; Gabriel Śliwoski – Solarius Technology; Jerzy Wojciechowski – Konsultant ds. nawożenia RP IRWŁ Powiatu Sieradzkiego.

Na początku posiedzenia Pan Jan Kołodziejczyk – Przewodniczący Rady Powiatowej IRWŁ Powiatu Sieradzkiego przedstawił w krótkich słowach sprawozdanie z działalności Rady Powiatowej w kadencji 2019 – 2023, która prowadziła działania na rzecz tworzenia rynku rolnego oraz poprawy warunków zbytu płodów producentów rolnych, gromadzeniu, przetwarzaniu i przekazywaniu informacji gospodarczych oraz na podnoszeniu kwalifikacji osób zatrudnionych w rolnictwie. Ze względu na to, iż to ostatnie pożegnalne posiedzenie, miało ono charakter uroczysty i podniosły. Przewodniczący podziękował delegatom za zaangażowanie i pracę w Radzie Powiatowej, a zaproszonym gościom za owocną współpracę w obronę interesów rolnika i polskiego produktu. Dzięki wspólnej pracy, determinacji i wytrwałości delegatów Rady Powiatowej oraz instytucji i organizacji rolniczych, rolnicy i przetwórcy z terenu ziemi sieradzkiej mogą docenić jak ważny był nasz wkład w rozwój i lepsze jutro polskiej wsi.

Na zakończenie Przewodniczący RP – Jan Kołodziejczyk podziękował wszystkim uczestnikom za przybycie i czynny udział w posiedzeniu oraz życzył wszelkiej pomyślności i sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym.

Daniel Mucha

Biuro Powiatowe IRWŁ w Sieradzu