Pierwszy numer miesięcznika "W nowej roli" w 2022 roku!

Szanowni Państwo, zapraszam do lektury styczniowego miesięcznika Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego W Nowej Roli.

20 grudnia 2021 roku odbyło się V w VI kadencji Walne Zgromadzenie Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego. W sali konferencyjnej IRWŁ spotkali się przewodniczący i delegaci z poszczególnych rad powiatowych i rozmawiali o sytuacji w rolnictwie województwa łódzkiego. W spotkaniu uczestniczył również Krzysztof Ciecióra – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Zapraszam Państwa do Tematu numeru, na stronie 8 i 9.

Od 16 grudnia rozpoczęło się szczepienie przeciw COVID-19 dzieci, w wieku od 5 do 11 lat. Dzieci otrzymają szczepionkę firmy Pfizer. Badania potwierdzają, że szczepionka jest bezpieczna i skuteczna.

Szanowni Państwo, szczepienie to wyraz troski o bezpieczeństwo swojego dziecka, wyraz troski o bliskich, znajomych i o siebie. To kolejny krok, by zwalczyć pandemię i móc wrócić do normalnego życia. Zachęcam do przeczytania artykułu w rubryce Zdrowie na stronach 12 i 13.

W listopadzie informowałem Państwa o zgłoszeniu przez Izbę Rolniczą Województwa Łódzkiego Pani Moniki Lasoń do ogólnopolskiego konkursu III edycji pn. „Rolniczki motorem innowacji gospodarstw rolnych w Polsce”, który jest organizowany przez Krajową Radę Izb Rolniczych. Pani Monika Lasoń została laureatką II miejsca w konkursie. Gratulujemy Pani tego osiągnięcia i jeszcze raz zachęcamy Państwa do przeczytania artykułu „Z miłości do zwierząt i kozich serów” na stronie 16.

Wszystkiego dobrego!

Bronisław Węglewski