Pismo IRWŁ do KRIR w sprawie zniesienia ASF z powiatu łowickiego

W związku z licznymi sygnałami od rolników - producentów trzody chlewnej w imieniu Zarządu Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego, Prezes IRWŁ Bronisław Węglewski skierował pismo do Wiktora Szmulewicza Prezesa KRIR z prośbą o interwencję w sprawie zniesienia strefy z ograniczeniami I stopnia ASF z powiatu łowickiego. W powiecie łowickim co roku notuje się spadki liczby gospodarstw 10-15%  w produkcji trzody chlewnej, wymogi jakie rolnik musi spełnić w strefie z ograniczeniami nie sprzyjają rozwojowi produkcji. W powiecie łowickim nigdy nie odnotowano ogniska choroby ASF, a ostatnie ognisko jakie miało miejsce w powiecie sochaczewskim to październik 2022r., w powiecie sochaczewskim występują ograniczenia II stopnia. IRWŁ prosi o interwencję.