Posiedzenie Rady Powiatowej IRWŁ Powiatu Zgierskiego

W dniu 17 marca 2024 r. odbyło się posiedzenie Rady Powiatowej IRWŁ Powiatu Zgierskiego, które poprowadził Przewodniczący Rady Jerzy Kuzański.

Powitał przedstawicieli ARiMR w Aleksandrowie Łódzkim oraz delegatów. ARiMR reprezentowały: Kierownik Pow.Biura – Agnieszka Żaczek-Czajka, pracownik biura ds. płatności obszarowych -  Małgorzata Głowacka.

Głównymi tematami spotkania były:

- Bieżąca działalność Powiatowego Biura ARiMR w Aleksandrowie Łódzkim z uwzględnieniem zasad wypełniania wniosków o dopłaty obszarowe, zobowiązania rolników odnośnie korzystania z ekoschematów. Większych zmian w wypełnianiu wniosków nie ma.

W gospodarstwach rolnych należy prowadzić rejestr zabiegów agrotechnicznych, składać oświadczenia w określonych terminach.

Delegaci omówili wiele spraw związanych z aktualną sytuacją w rolnictwie, zagrożenia dla opłacalności produkcji rolnej związane z Zielonym Ładem i niekontrolowanym napływem płodów rolnych z Ukrainy, Białorusi i Rosji.

Złożone zostały dwa wnioski:

1. Dodatek do emerytury dla delegata po 3 kadencjach.
  2. Podniesienie diety za uczestnictwo w posiedzeniu Rady Powiatowej.

Gościem posiedzenia była Sekretarz Powiatu  Pani Maria Kaczorowska. Wyraziła wolę współpracy na rzecz rozwiązywania problemów w rolnictwie. Przewodniczący Rady Powiatu IRWŁ w Zgierzu Jerzy Kuzański podziękował za udział w posiedzeniu.

Anna Janicka – pracownik Biura Powiatowego IRWŁ w Zgierzu