W dniu 13 marca 2023 roku odbyło się Posiedzenie Rady Powiatowej Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego Powiatu Brzezińskiego. Obrady otworzył Przewodniczący Rady Powiatowej Eugeniusz Supera.

Przywitał Delegatów oraz zaproszonych gości w osobach:

- Jacek Ossowicz - Członek Zarządu IRWŁ,

- Donata Włodarczyk   - Kierownik ARiMR w Rogowie,

- Lilianna Jagiełło-Płocka - Pracownik Biura ARiMR w Rogowie,

- Sławomir Przybył - Przedstawiciel Powiatowego Urzędu Pracy w Brzezinach.

Obszerną informację na temat działalności ARiMR w zakresie dopłat bezpośrednich i funduszy na rzecz rolnictwa złożyły przedstawicielki Agencji. Sławomir Przybył zapoznał zebranych z procedurą wyłonienia kandydata na członka Powiatowej Rady Rynku Pracy w Brzezinach. Przewodniczący Rady Eugeniusz Supera  zaproponował kandydaturę  Doroty Kołodziejczyk na Członka tej Rady. Kandydatka wyraziła zgodę. W głosowaniu jawnym jednogłośnie zaakceptowano zgłoszoną kandydatkę. W sprawach różnych Przewodniczący Rady zapoznał zebranych z harmonogramem wyborów do Izb Rolniczych, które odbędą się w dniu 24 września 2023 roku. W dyskusji Delegaci omawiali bardzo trudną sytuację w rolnictwie, spadające ceny skupu kukurydzy i  zbóż.

Leokadia Swaczyna

Specjalista ds. obszarów wiejskich