W dniu 28 grudnia odbyło się w Starostwie Powiatowym w Opocznie Posiedzenie Rady Powiatowej Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego Powiatu Opoczyńskiego. Obradom przewodniczył Marian Kacprzak – Przewodniczący Rady Powiatowej IRWŁ w Opocznie, Członek Zarządu IRWŁ. Na posiedzeniu Rada Powiatowa wydała dwie opinie odnośnie przekształcenie gruntów:

• leśnych na cele nieleśne w obrębie Kruszewca Kolonii, gm. Opoczno w związku z przystąpieniem do sporządzenia projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego
  • użytków rolnych na cele nierolnicze w obrębie Jawor, gm. Mniszków w związku z zagospodarowaniem planu przestrzennego w zakresie trasy napowietrznej linii energetycznej relacji Sławno – Sulejów

Poruszone też zostały bieżące problemy rolników: suszowe, ekoschematy, programy rolnicze i wiele innych kwestii. Rada Powiatowa złożyła kilka wniosków do Zarządu.  Po zakończeniu realizacji porządku obrad i dyskusji nt. obecnej sytuacji w rolnictwie Przewodniczący  Marian Kacprzak złożył życzenia Noworoczne, podziękował wszystkim za przybycie i zakończył obrady.

Sylwia Wosek

Specjalista ds. obszarów wiejskich