Posiedzenie Rady Powiatowej Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego w Łęczycy

W dniu 22 marca  2018r.   w Starostwie Powiatowym w Łęczycy odbyło się XVI w V kadencji Posiedzenie Rady Powiatowej Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego w Łęczycy. Obradom przewodniczyła Małgorzata Gabryelczak - Przewodnicząca  Rady Powiatowej IRWŁ w Łeczycy. W posiedzeniu uczestniczyli delegaci IRWŁ oraz zaproszeni  goście: Ewa Bednarek- Członek Zarządu IRWŁ, Małgorzata Smela - Kierownik PZDR, Radosłw Kozarski Dyrektor TUW w Łęczycy, Krzysztof Próchniewicz -Wójt Gminy w Świnicach Warckich, Piotr Jabłoński – Kierownik Wydziału Rolnictwa i Ochrony Środowiska w Starostwie Powiatowym w Łęczycy.

Na posiedzeniu omówiono następujące tematy:

• Wnioski o płatności w  roku 2018 – e Wniosek Plus
  • Ubezpieczenia upraw
  • Informacje  z działalności Zarządu IRWŁ
  • Bieżącą sytułację w rolnictwie dot. Wód Polskich oraz szkód spowodowanych przez dziką zwierzynę, małej opłacalności produkcji warzyw, modernizacji gruntów i budynków przez geodezję.

Posiedzenie miało charakter informacyjno – dyskusyjny. Miłym akcentem dla Pań tego dnia były kwiaty wręczone przez męską część Rady z okazji Święta Kobiet.  Na zakończenie Małgorzata Gabryelczak - Przewodnicząca  Rady Powiatowej IRWŁ w Łęczycy  podziękowała uczestnikom za wkład merytoryczny i udział w posiedzeniu oraz złożyła życzenia świąteczne.

Iwona Sikorska

Specjalista ds.obszarów wiejskich i obsługi RP