Powołanie zespołu analizującego szanse i zagrożenia oraz potencjalne kierunki rozwoju obszarów wiejskich do 2030 r. w województwie łódzkim

Polska jest nie tylko znaczącym producentem produktów rolniczych, ale również źródłem nowych rozwiązań i inspiracji w dziedzinie systemów żywnościowych dla innych państw.

Ze względu na dynamicznie zmieniającą się globalną sytuację w sektorze rolno-spożywczym Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi podjęło decyzję o konieczności aktualizacji opracowanej strategii zrównoważonego rozwoju wsi, rolnictwa i rybactwa 2030.

Tobiasz Bocheński - Wojewoda Łódzki ponownie powołał zespół analizujący szanse i zagrożenia oraz potencjalne kierunki rozwoju obszarów wiejskich do 2030 r. w województwie łódzkim.

21 czerwca 2022 roku Wicewojewoda łódzki Karol Młynarczyk, wręczył  akty powołania nowym członkom zespołu. Członkiem zespołu został również Bronisław Węglewski – Prezes Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego.

Planowana aktualizacja strategii będzie obejmowała m.in.:

• szczegółową diagnozę obecnej sytuacji wsi, rolnictwa, rybactwa,
  • budowaniu konkurencyjnej pozycji polskiej żywności na rynkach zagranicznych, której znakiem rozpoznawczym będzie wysoka jakość produktów,
  • wspieranie zrównoważonego rozwoju małych, średnich i dużych gospodarstw rolnych.

Źrodło: FB Łódzki Urząd Wojewódzki