Rol-Szansa 26-27 sierpień 2023r.

Izba Rolnicza Województwa Łódzkiego Biuro Powiatowe w Piotrkowie Trybunalskim w dniach 26 - 27 sierpień 2023 roku, brało udział w targach rolniczych ROL-SZANSA organizowanych corocznie przez Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego Oddział w Piotrkowie Trybunalskim  przy ul. Kasztelańskiej 7 w Piotrkowie Trybunalskim. Promocyjno - handlowa wystawa rolnicza jest organizowana po raz  XXXI i skupiła ponad 200 wystawców-producentów na stoiskach których można było zobaczyć m.in.: maszyny rolnicze, traktory, kombajny, firmy paszowe i nawozowe jak i również środki do produkcji rolniczej i zwierzęcej oraz OZE. Można było też zakupić sadzonki drzewek i krzewy ozdobne do ogrodu a także  regionalne produkty: miody, sery, przyprawy i wędliny jak i również za reprezentowane rękodzieła twórców ludowych. Stoisko Izby Rolniczej podczas targów gościło KOWR w Łodzi.

Podczas drugiego dnia targów Minister Rolnictwa Robert Telus wręczył medale „Zasłużony dla Rolnictwa” m.in. delegatom piotrkowskiej izby rolniczej, a otrzymali: Czesław Nieśmiałek z Gminy Grabica i Elżbieta Komar z Gminy Gorzkowice.

Serdecznie dziękujemy wszystkim delegatom piotrkowskiej izby rolniczej za pomoc w organizacji stoiska  izbowego oraz sponsorom: „Masarnia Bogusław Kołodziejczyk” z Bud Szynczyckich za pyszne wędliny i lokalny produkt „Salceson Żarnowicki”  oraz  „Piekarnia Ewa Tarnowska” z Grabostowa za pyszne swojskie chleby i „Gospodarstwo Agroturystyczne Renata Kręglewska” z Majkowic za pyszny domowy smalczyk.

Elżbieta Komar

BP IRWŁ w Piotrkowie Tryb.