Styczniowe wydanie miesięcznika "W nowej roli"

Szanowni Państwo, zapraszam do lektury styczniowego miesięcznika „W nowej roli”. Tematyka w tym wydaniu jest przede wszystkim kulinarna. Mam nadzieję, że będziecie mogli Państwo połączyć zdrową, zimową dietę z pączkami z Tłustego Czwartku. Życzę wszystkim smacznego!

W tym numerze publikujemy również drugą część artykułu o szkodach łowieckich oraz informacje o ubezpieczeniach Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” dotyczących ochrony domu i gospodarstwa. Polecam Państwu także artykuł o plonowaniu kukurydzy uprawianej na kiszonkę w doświadczeniach PDO, w 2023 roku.

20 grudnia 2023 roku powołano Panią Dorotę Ryl na urząd Wojewody Łódzkiego. W imieniu Zarządu Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego składam serdeczne gratulacje i życzę pomyślności w pełnieniu tej niezwykle zaszczytnej i odpowiedzialnej funkcji. Wyrażam nadzieję, że współpraca z samorządem rolniczym – Izbą Rolniczą Województwa Łódzkiego będzie efektywnie się rozwijać. Zapewniamy Panią Wojewodę, że chcemy czynnie uczestniczyć w pracy na rzecz rolnictwa w województwie łódzkim.

Szanowni Państwo, gratuluję również nowym wiceministrom rolnictwa, Panu Michałowi Kołodziejczakowi i Panu Adamowi Nowakowi - przedstawicielom naszego województwa w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Mam nadzieję, że Panów doświadczenie i zaangażowanie przyczyni się do rozwoju rolnictwa i obszarów wiejskich w Polsce.

Bronisław Węglewski

Prezes Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego