WRAŻENIA PO ZIMOWISKU – BIAŁY DUNAJEC

W dniach od 20 do 29 stycznia 2017 roku dzieci i młodzież z powiatu pajęczańskiego, radomszczańskiego, bełchatowskiego i zduńskowolskiego miały okazję wziąć udział w zimowisku zorganizowanym we współpracy Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego z Krajową Radą Izb Rolniczych, w ramach promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej. Zimowisko zostało dofinansowane ze środków Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników, w kwocie 750,00 zł na każdego uczestnika.

Tym razem zimowy wypoczynek można było spędzić w Białym Dunajcu, w Ośrodku Wypoczynkowym ,,Szarotka”. Biały Dunajec to piękna, malownicza wieś podhalańska, która znajduje się w powiecie tatrzańskim, w pobliżu Zakopanego, uznawane jest za ,,Serce Podhala”. Przez 5 dni uczestnicy zimowiska korzystali ze wstępnego szkolenia jazdy na nartach i snowboardzie z profesjonalnymi instruktorami m.in. na stoku narciarskim Czerwienne. Mieli również okazję zwiedzać wieś Tatary, Zakopane (Krupówki, skocznie narciarskie). Wśród innych zajęć zorganizowano także wizytę w Aquaparku w Zakopanym, gdzie dzieci korzystały z atrakcji wodnych, m.in. zjeżdżalni, dzikiej rzeki, kaskady, masaży wodnych. Uczestnicy zimowiska wraz z opiekunami aktywnie spędzali czas podczas organizacji dyskotek, konkursów, gier, wyborów Miss i Mistera zimowiska. Dla upamiętnienia pobytu i miłych wspomnień dzieci otrzymały upominki.

Piękna pogoda, wykwalifikowana kadra pedagogiczna, moc atrakcji i sympatyczni rówieśnicy sprawili, że miło bedzie wspominać pobyt na feriach zimowych w Białym Dunjacu.

A wszystkich  zainteresowanych wypoczynkiem oraganizowanym m.in. przez Izbę Rolniczą Województwa Łódzkiego zapraszamy wkrótce – tym razem na wypoczynek letni.

Prosimy o zaglądanie na naszą stronę internetową i zgłaszanie się do Biur Powiatowych IRWŁ, gdzie w stosownym terminie będziemy informować o naborze na kolonie letnie.

Prosimy również o zgłaszanie się wychowawców kolonijnych do wyjazdów z młodzieżą na kolonie.

Irena Biecuszek, Agnieszka Zaremba

BP IRWŁ w Pajęcznie, Radomsku

Tel. 510-474-813, 510-474-801